Genel İslami İlimler Merkezleri

İSİLAM- İslami İlimler Araştırmaları Merkezi

Lisans düzeyinde klasik İslami İlimler eğitimi veren kurumları tanıttığımız serimize bir diğeri olan İSİLAM ile devam ediyoruz.

İSİLAM İstanbul Üsküdar’da İlahiyat öğrencilerine yönelik ilmi faaliyetler yürütmek amacıyla 2010 yılında İKEV’e bağlı olarak kurulmuştur. Kurum öğrencilerine yönelik yürüteceği ilmi faaliyetlerde geleneği ihya, ânı idrak, geleceği inşa, manevi tekâmül, hareket ve aksiyonu temel prensipler olarak belirlemiştir. İslam dünyasının önündeki en büyük engelin, doğru idrake sahip yetişmiş insan sayısının az olması saikiyle yola çıkan İSİLAM, ânın idrakine sahip, gelenekten kopmamış, geleceğe dair söyleyecek sözü olan kişileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İSİLAM öğrencilerine klasik ve Modern Arapça, kıraat ve tashih-i hurûf, Akaid, Hadis Usûlü, Fıkıh, Fıkıh Usûlü, Tefsir Usûlü, Kelâm, Mantık, Belegat, Tasavvuf gibi İslami ilimler yanında sosyal bilimler dersleri ve bunlara ek olarak İngilizce eğitim fırsatı sunmaktadır. Öğrencilerin ilmi gelişimleri için seminerler, konferanslar, kitap tahlilleri, atölye çalışmaları düzenlenmekte, akademik kariyer rehberliği yapılmaktadır. Bunların yanı sıra öğrencilerine YDS-YÖKDİL gibi sınavlara hazırlık kursları da vermektedir. İsteğe bağlı olarak hafızlık eğitimi de verilen hizmetler arasındadır.

Kurum İstanbul’da İlahiyat eğitimi alan öğrencileri mülakat ile kabul etmekte, kabul ettiği öğrencilere Üsküdar’da merkezi bir konumda ücretsiz yurt, başarılı öğrencilere burs imkânı sunmaktadır. Program koordinatörlüğünü Öğretim Gör. Hidayet Ayan yürütmektedir.

İletişim: 0539 614 5365

Adres: Kısıklı Mah. Zeytin Çıkmazı Sokak, No: 27 Üsküdar/İstanbul.

Facebook: https://tr-tr.facebook.com/ikevisilam/

Twitter: https://twitter.com/ikevisilam?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

İnstagram: https://www.instagram.com/ikevisilam/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: