İslami İlimler Merkezleri

İLEM – İlmi Etüdler Merkezi

Lisans düzeyinde İslami ilimler eğitimi veren kurumlar serimizde sırada İLEM var:

İlmi Etüdler Merkezi (İLEM), geleneksel ilmi anlayıştan uzaklaşmadan çeşitli sosyal bilimler alanında eğitim ve ihtisas çalışmaları yürüterek, akademik çerçevede geçmiş ve günümüz düşünce sistemlerine hâkim bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir kurumdur. Üsküdar’da bulunan vakıf binasında faaliyetlerine devam eden İLEM; değişik konferans, çalıştay, kongre ve anma programlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Farklı yayınların ve bültenlerin hayata geçirilmesine öncülük etmekte ve bu sayede halka açık yayınlar ile akademik gelişmelerden kamuoyunun da bilgilendirilmesine hizmet etmektedir.

ilem logo büyük

Lisans düzeyindeki öğrencilere yönelik olan İLEM Eğitim Programı’nda, özellikle tarihi, düşünsel ve sosyolojik bağlamda verilen seminerler ve bu seminerlerin paralelinde yapılan kitap tahlilleri ile eğitim programına devam eden öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışılmaktadır. Üç yıl süren eğitim programının son senesinde ise öğrenciler, ilgi alanlarına göre farklılaşmış atölyelerde uzman hocalarla konularında derinleşmekte ve yıl sonunda düzenlenecek çalıştayda sunulması amacıyla bir tebliğ hazırlamaktadırlar. Programdan mezun olan öğrenciler, yine İLEM bünyesindeki ihtisas programlarıyla farklı alanlarda eğitimlerine devam etme şansı bulabilmektedirler.

Ayrıca, eğitim programı kapsamında gerçekleştirilen Edirne, İznik ve Bursa’ya yapılan kültürel geziler, öğrencilere Osmanlı’nın eski başkentlerini yakından tanıma fırsatı vermektedir. Dönem arasında düzenlenen kamplarda oluşan samimi ve sıcak ortamlarla öğrenciler kaynaşma fırsatı bulmakta, kendilerini İLEM ailesinin bir üyesi olarak hissedebilmektedirler.

 

DOlc1TpXkAA3VyU

 

Ayrıntılı bilgi için: http://www.ilem.org.tr/

Telefon: (0216) 310 43 18

Adres: Aziz Mahmut Hüdai Mah. Halk Cad. Türbekapısı Sok. No:13 Üsküdar, İstanbul

*Yazı için Rabia Özkan’a teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: