İslami İlimler Merkezleri

İSM – İlimler ve Sanatlar Merkezi

Lisans düzeyinde İslami İlimler eğitimi veren kurumlar hakkındaki serimize İSM ile devam ediyoruz.

İlimler ve Sanatlar Merkezi (İSM), 2007 yılında İlim Yayma Cemiyeti tarafından, çağımızın ihtiyacı olan donanıma sahip ilim adamları yetiştirmek maksadıyla, başta İlahiyat/İslami İlimler Fakültesi öğrencileri olmak üzere, insan bilimleri alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapan üstün yetenekli öğrencilerin eğitim ve araştırmalarını başarı ile yürütmelerini sağlayıcı her türlü hizmet ve desteği sunmak için kurulmuştur.

ism-logo-01.pngBu maksada yönelik olarak İlimler ve Sanatlar Merkezi (İSM), başta Temel İslami İlimler olmak üzere, dil bilimleri ile insan ve toplum bilimleri alanında eğitime destek programları hazırlar. Mülakatla programına kabul ettiği öğrencilerin lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri boyunca, yurt içinde ve dışında eğitim ve araştırmalarına rehberlik eder, yurt hizmeti, burs ve çeşitli öğrenim ödenekleri imkânlarını sunarak destekler.  İlimler ve Sanatlar Merkezi (İSM), uygun gördüğü araştırma ürünlerini kamunun yararına sunar ve bu maksatla ilmi toplantılar düzenler, araştırma sonuçlarını bizzat yayınlar veya yayınlanmasına destek olur.

İSM Yönetim/Bilim Kurulu Prof. Dr. Recep Şentürk başkanlığında, Prof. Dr. Murteza Bedir, Prof. Dr. Bekir Kuzudişli, Dr. İsrafil Kışla, Mesud Tan, M. Salih Eser ve Dr. Hamdi Çilingir’den oluşmaktadır. Müdürlüğünü Ali Osman Çakmak, müdür yardımcılığını ise Yunus Öztürk yürütmektedir. Ayrıca Dr. Ahmed Snovber Arapça program koordinatörü olarak, Shady Jammal ise İngilizce program koordinatörü olarak programa katkı sunmaktadır.

Adres: Valide-i Atik Mahallesi Kartalbaba Caddesi No:45 Üsküdar, İstanbul
E-Posta: ism@iyc.org.tr 
Telefon: (0216) 334 04 12
Web Sitesi: http://ilimlervesanatlar.org/
Facebook: https://www.facebook.com/iycism/ 

Twitter: https://twitter.com/iycism

İnstagram: https://www.instagram.com/iycism/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: