İslami İlimler Merkezleri

Aktif Vakfı – Çamlıca Eğitim Merkezi

Lisans düzeyinde İslami İlimler eğitimi veren kurumlar hakkındaki serimizde bu hafta Aktif Vakfı – Çamlıca Eğitim Merkezi var. Buyrunuz:

Aktif Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı, yetenekli fakat maddi olanaklardan yoksun olan yerli, yabancı ve özellikle son zamanlarda çeşitli sebeplerle ülkemize iltica etmiş olan mülteci çocukların eğitim ve öğrenimlerini sağlayabilmeleri için onlara yardım etmek, onları bu suretle ülkemize ve insanlığa kazandırmak ve her alanda ilim adamı olarak yetiştirilmelerini teşvik etmek amacıyla 2016 yılında kurulmuştur.

Bu amaçla, vakfa bağlı olarak Çamlıca Eğitim Merkezi kurulmuştur. Derslerin klasik medrese usulü işlendiği Çamlıca Eğitim Merkezi’nde, hem tam zamanlı yatılı, hem de yarı zamanlı üniversite öğrencilerine yönelik iki program uygulanmaktadır. Üniversite öğrencileri için olan 7 senelik programda sarf, nahiv, belagat, istiare, mantık, münazara, vaz’ ilmi, tefsir usulü, hadis usulü, fıkıh usulü, kavaid-i fıkhiyye, fetva usulü, akaid/kelam, tefsir, hadis, fıkıh dersleri verilmektedir. (Ayrıntılı ders programına şuradan ulaşabilirsiniz.)

Liseyi bitirmiş, erkek, vakıf tarafından hazırlanan test ve mülakattan başarılı bir şekilde geçen ve katılacağı programa devam konusunda kararlı olan her ilim talebesi İslami İlimler programlarına başvurabilmektedir. Eğitim programlarının kaliteli bir şekilde devam etmesi maksadıyla eğitime katılan öğrencilerden, tam zamanlı program için 560 ₺, yarı zamanlı program için 220 ₺ aidat alınmaktadır.

 

İletişim Bilgileri:

Adres: Kısıklı Mah. Ferah Cad. No: 1/3 Üsküdar – İstanbul
Tel: +90 216 521 00 08 / +90 543 463 0296
Site: https://www.aktifvakfi.com
E-Mail: info@aktifvakfi.com

 

1 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: