Haber

Veda Haccı ve Hutbeleri Sempozyumu’na Davet

Türkiye Milli Kültür Vakfı bu yıl kuruluşunun 50.yılını kutluyor. 50.yıldönümüne özel olarak Kasım ayında farklı etkinlikler düzenleyecek olan vakfın ana teması ise “Veda Haccı ve Hutbeleri”. Bu ana tema çerçevesinde vakıf 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Veda Haccı’nın ve Veda Hutbesi’nin tüm yönleriyle ele alınacağı kapsamlı bir sempozyum düzenliyor.

Sempozyum sonunda Veda Haccı’nın ince ayrıntılarına kadar anlatıldığı ve Veda Hutbesi’nin en geniş versiyonunu içeren, fakültemizin değerli hocalarından Halit Özkan’ın kaleme aldığı “Veda Haccı” kitabı da katılımcılara hediye edilecektir. Bu kıymetli eser sadece sempozyum sonunda sempozyuma katılan katılımcılara özel olarak verilecek olup, sempozyum öncesinde veya sonrasında eserin herhangi bir yerde satışı olmayacaktır. Bu değerli sempozyum ve eseri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca sempozyum süresince Veda Haccı ve Hutbeleri temalı, 50 eserlik bir hat sergisi de tertip edilecek. Sergilenecek olan eserler Veda Hutbesi’nden seçilen metinlerin hat ve tezhip sanatlarının en güzel örnekleriyle birleştirilmesinden meydana gelen eserler olarak katılımcıların ilgisine sunulacak.

Veda Haccı ve Hutbeleri temalı sempozyum ve hat sergisi 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Program ile ilgili ayrıntılı bilgi ve programın akışına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: