Haber Kitaplık

“Günümüz Fıkıh Problemleri” Çıktı

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev yapan Doç. Dr. Soner Duman’ın yeni kitabı Günümüz Fıkıh Problemleri çıktı.

Yazarın kitapla ilgili açıklamasından satırlar:

“Günümüz Fıkıh Problemleri adlı kitabım çıktı. Günümüzde müslümanların fıkıh konusunda (ibadetler, aileye ilişkin meseleler, ticarî konular, tıbbî konular, helal-harama ilişkin hususlar) konusunda sıklıkla sorduğu sorulara verilen cevaplardan oluşan bu kitap dinini yaşama derdi olan herkese hitap ediyor. Ama özellikle de topluma din anlatma durumunda bulunan din görevlileri (müftü, vâiz, imam-hatip, müezzin, Kur’an kursu öğreticisi), akademisyenler ve din kültürü öğretmenleri için bu kitap çok daha önemli. Elbette bu kitapta günümüzde sorulan bütün soruların cevabı yok. Zira günümüzde sorulan binlerce soruya verilecek cevapları tek bir kitaba sığdırmak mümkün değil. Onun için Cenab-ı Hak nasip ederse bu kitabın devamı gelecek.

Bundan yaklaşık bir ay önce çıkan Usul Yazıları adlı kitabım bu kitapta ele aldığım konuların hangi anlayış ve metoda dayalı olarak çözüme kavuşturulduğunu ortaya koyuyor. Böylece her iki eser birbirini bütünlüyor.”

gfp

gfp

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: