Haber

Fatih Sahn-ı Semân’ın Risâle Günleri Başlıyor

Fatih Sahn-ı Semân Eğitim ve Araştırma Merkezi, yaz döneminde Risâle Günleri tertip ediyor. Tanıtım yazısından alıntılıyoruz:

“Fatih Sahn-ı Semân Risâle Günleri’nde fıkıh, tefsir, hadis, kelâm, felsefe, dil bilimleri, tarih, siyaset gibi farklı alanlarda kaleme alınmış küçük hacimli ve mesele odaklı bir dizi risâle kısa ve yoğun bir takvim içinde işlenecektir. İslam medeniyetinin teşekkül ve erken klasik dönemlerinde kaleme alınıp şöhret bulmuş eserler yerine, müteahhir dönemde, bir başka ifadeyle İkinci Klasik’te ortaya çıkmış risâleleri merkeze alan bu program, Türkiye’de İslâmi İlimlere dair gelişmekte olan ilginin bir yandan tedris metinlerinin ötesine geçmesini, diğer yandan İslâm ilim geleneğinin gündem maddelerini en yüksek düzeyde yansıtan telif formu olarak risâlelerle daha yakından ilişki kurmasını hedeflemektedir. 2019 yazında, bir kısmı henüz yazma hâlinde bulunan on yedi risâle ile başlayacak program, söz konusu metinlere nüfuz etmeye yardımcı olması için ayrıca yazma eserlere yönelik özel bir semineri içerecektir. 17 Haziran – 7 Ağustos 2019 tarihleri arasında
Sahn-ı Semân Akdeniz Medreseleri’nde gerçekleştirilecek programda katılımcılar istedikleri semineri, diğer seminerlere katılım zorunluluğu olmadan seçebilmektedir.”

Risâle Günleri’ne başvurular 1-14 Haziran 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. 17 Haziran 2019’da başlayacak olan Risâle Günleri, 7 Ağustos 2019’a kadar devam edecek.

Program hakkında ayrıntılı bilgi almak ve programa başvurmak için tıklayınız.

Fatih Sahn-ı Semân Risâle Günleri Afişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: