Haber Kitaplık

Okuyucu ile Buluşanlar Tanıtım Metnimiz

Kıymetli takipçilerimiz,

Yeni bir seriye başlıyoruz: “Okuyucu ile Buluşanlar”.

Okuyucu ile Buluşanlar Serisi Nedir?

Daha önce Kasım ve Aralık aylarında “Okuyucu ile Buluşanlar” başlığı altında, o ayda çıkmış olan, İslami İlimler ile irtibatlı eserlerden gözümüze çarpanları sizler için derlemiştik. Bu işi daha derli toplu bir hale getirmek arzusuyla Şubat 2020 itibariyle farklı bir çalışma yürütmeye başladık. Bu doğrultuda, İslami İlimler ile ilgili 10 kategori belirledik ve her bir kategori kapsamında yapılacak çalışmayı Şehir İslami İlimler öğrencilerine tevdi ederek paylaşımlarımızı daha detaylı ve profesyonel bir görüntüye kavuşturmaya çalıştık. Kitapları seçerken, eserlerin belli bir akademik/entelektüel seviyede olmasını ve İslami İlimler öğrencisi/meraklısı olan okuyuculara hitap etmesini göz önünde bulundurduk. Tanıtım yazılarını hazırlarken, kitapların arka kapaklarından özet biçimde alıntılar yaptık. Detaylı bilgi için ise, tanıtım yazısındaki paragrafların sonuna yahut görsellerin üstüne link ekledik. Pandemi sürecinde uzun bir kesintiye uğrayan serimize ise Mayıs 2021 itibariyle tekrardan başladık.

İslami İlimler çatısı altında yer alan her bir disiplin için ayrı bir kategorimizin olmadığını ifade etmek isteriz. İlerleyen aylarda bu seriye yeni kategoriler ekleme hedefindeyiz. Bunun yanında, ilklerin her zaman kusurlarla dolu olduğunu ve daha önce tecrübe etmediğimiz böyle bir işte eksiklerimizin de olabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Her tür müspet/menfi dönüşlerinizi yorumlara yazabilir; duygu, düşünce yahut eleştirinizi bizimle isifsehir@gmail.com üzerinden paylaşabilirsiniz. Kendi rızası doğrultusunda daha hayırlı işler yapabilmeyi ve bizleri ilim yolunda muvaffak eylemesini Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ederiz.


Belirlediğimiz kategoriler şöyledir:

  • Din Psikolojisi/Din Eğitimi
  • Dinler Tarihi
  • Fıkıh
  • Hadis
  • İslam Düşüncesi (Kelam-İslam Felsefesi)
  • İslam İktisadı
  • İslam Siyaset Düşüncesi
  • İslam Tarihi/Siyer
  • Tasavvuf
  • Tefsir

*Dosyaların hazırlanmasına düzenli olarak katkıda bulunan Nusret Aydın, Ömer Faruk Demirci, Muhammed Enes Güzel, Muhammed Emin Canbaş, Erkam Çimen, Mahmut Zahit Ergün, Hacer Esra Dursun, Muhammed Enes Akdemir, Alirıza Farımaz ve Yunus Emin Karaaytu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Son olarak, geçmiş aylarda serimize kıymetli katkılarda bulunmuş olan Abdullah Acun, Ali Kemal Selimoğlu, Enes Kavas ve Selman Sarıcan arkadaşlarımıza ayrı bir teşekkürü bir borç biliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: