Haber Kitaplık

Okuyucu ile Buluşanlar Tanıtım Metnimiz

Kıymetli takipçilerimiz,

Yeni bir seriye başlıyoruz: “Okuyucu ile Buluşanlar”.

Okuyucu ile Buluşanlar Serisi Nedir?

Daha önce Kasım ve Aralık aylarında “Okuyucu ile Buluşanlar” başlığı altında, o ayda çıkmış olan, İslami İlimler ile irtibatlı eserlerden gözümüze çarpanları sizler için derlemiştik. Bu işi daha derli toplu bir hale getirmek arzusuyla bir süredir farklı bir çalışma yürütüyoruz.

İslami İlimler ile ilgili 11 kategori belirledik ve her bir kategori kapsamında yapılacak çalışmayı Şehir İslami İlimler öğrencilerine tevdi ederek paylaşımlarımızı daha detaylı ve profesyonel bir görüntüye kavuşturmaya çalıştık. Kitapları seçerken, eserlerin belli bir akademik/entelektüel seviyede olmasını ve İslami İlimler öğrencisi/meraklısı olan okuyuculara hitap etmesini göz önünde bulundurduk. Tanıtım yazılarını hazırlarken, kitapların arka kapaklarından özet biçimde alıntılar yaptık. Detaylı bilgi için ise, tanıtım yazısının sonuna link ekledik.

İslami İlimler çatısı altında yer alan her bir disiplin için ayrı bir kategorimizin olmadığını ifade etmek isteriz. İlerleyen aylarda bu seriye yeni kategoriler ekleme hedefindeyiz. Bunun yanında, ilklerin her zaman kusurlarla dolu olduğunu ve daha önce tecrübe etmediğimiz böyle bir işte eksiklerimizin de olabileceğini göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Bizleri heyecanlandıran bu başlangıcın ilk nüvesi olan “Şubat Ayında Okuyucuyla Buluşanlar” isimli dosyayı da sizlerle yakın zamanda paylaşmak niyetindeyiz. Her tür müspet/menfi dönüşlerinizi yorumlara yazabilir; duygu, düşünce yahut eleştirinizi bizimle isifsehir@gmail.com üzerinden paylaşabilirsiniz. Kendi rızası doğrultusunda daha hayırlı işler yapabilmeyi ve bizleri ilim yolunda muvaffak eylemesini Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ederiz.


Belirlediğimiz kategoriler şöyledir:

 • Fıkıh
 • Hadis
 • İslam Düşüncesi
 • Tefsir
 • Tasavvuf
 • İslam Tarihi
 • Mezhepler Tarihi/Çağdaş İslam Düşüncesi
 • Dinler Tarihi
 • Din Psikolojisi
 • İslam Siyaset Düşüncesi
 • İslam İktisadı

*Dosyaların hazırlanmasına düzenli olarak katkıda bulunan Nusret Aydın, Ömer Faruk Demirci, Selman Sarıcan, Muhammed Emin Canbaş, Erkam Çimen, Ali Kemal Selimoğlu, Enes Kavas, Mahmut Zahit Ergün, Hacer Esra Dursun, Abdullah Acun ve Yunus Emin Karaaytu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: